VAGABOND

KWPN | BLACK | 2015 | 171 CM
Hodowca: Gebr. Lohuis, Holandia

Cena stanówki: 1000 euro + 8% VAT

Nasienie świeże i mrożone

CHARAKTERYSTYKA

Vagabond – fantazyjny ogier skokowy pokazał na co go stać w 2022 roku. Jego zwycięstwa w skokach przez przeszkody na poziomie zaawansowanym (1,40 m) i kilka miejsc na poziomie zaawansowanym (1,45 m) na głównych terenach pokazowych, takich jak Rastede, Cloppenburg i Elmlohe, uplasowały go w pierwszej dziesiątce najbardziej utytułowanych siedmioletnich koni w Niemczech.

Gerd: “Imponuje mi łatwością i wzorową postawą, z jaką pokonuje największe przeszkody. Wykonuje świetną robotę, wykazuje silne nerwy i jest nieskomplikowany. Jego źrebięta są poprawne, inteligentne i mają wyjątkowo stabilne grzbiety”.

Vagabond otrzymał licencję z okazji Dni Ogiera Oldenburskiego 2017 jako pierwszy syn Vagabonda de la Pomme w Niemczech. Urzeka nie tylko swoją ciemną kurtką i wyjątkowo męskim wyrazem, ale także wielką suwerennością w każdym ze swoich występów. Zawsze dobrze wyważony, z bardzo dobrym podejściem do pracy, pokonywał wymagane wysokości przeszkód w ramach swojej licencji w zabawny sposób, z dużymi umiejętnościami i maksymalną ostrożnością.

W 2018 roku Vagabond pomyślnie ukończył 14-dniowy test w Adelheidsdorf. W lutym 2019 r. z łatwością opanował test sportowy w Verden i otrzymał ocenę 9,0 zarówno za swoje umiejętności, jak i jezdność, kończąc z końcową oceną 8,69.

W kwietniu 2019 r. Vagabond po raz pierwszy wziął udział w próbie skoków dla czteroletnich koni w klasie nowicjuszy i zapewnił sobie rezerwowe zwycięstwo. W 2020 i 2021 roku Vagabond uplasował się w testach na poziomie średnim (M) dla młodych skoczków i zakwalifikował się do Bundeschampionatu w Warendorfie. Ze względu na swój holenderski paszport nie został dopuszczony do rywalizacji w Warendorfie, ale tym samym spełnia wymagania niezbędne do ostatecznej rejestracji w Księdze Ogierów I. W 2021 roku Vagabond wygrał oba testy na poziomie podstawowym (L) dla młodych skoczków i kilkakrotnie uplasował się na poziomie M**.

Jako siedmiolatek z łatwością opanował swój debiut w klasie zaawansowanej. Wygrał konkursy skoków na poziomie zaawansowanym (1,40 m) i został sklasyfikowany na poziomie zaawansowanym (1,45 m) na ważnych pokazach w Rastede, Cloppenburgu i Elmlohe. Zadebiutował na arenie międzynarodowej pod koniec 2022 roku z Hendrikiem w Riesenbeck, gdzie zajął bezpośrednie miejsce po harmonijnych, czystych rundach.

Vagabond wystartował również na arenie międzynarodowej w 2023 roku. Startował na arenie międzynarodowej w zawodach dla młodzieży, takich jak Derby w Hamburgu (1,45 m), Balve Optimum (1,40 m) i OWL Challenge w Paderborn (1,45 m). Brał również udział w wielu innych konkursach skoków przez przeszkody na poziomie zaawansowanym (S*) i zaawansowanym (S**) w głównych miejscach zawodów, takich jak Agravis Cup w Oldenburgu, turniej stanowy w Rastede i Cloppenburgu.

OPIS

Ojciec Vagabond de la Pomme zwyciężył na arenie międzynarodowej w skokach przez przeszkody na dystansie 1,60 m pod Pénélope Leprevost/Francja. Obecnie odnosi sukcesy pod Félicie Bertrand/Francja. Do tej pory spłodził 15 licencjonowanych synów, w tym Jacksona de Regor, który wygrał konkursy skoków na poziomie zaawansowanym (S***). Ojciec matki, C-Indoctro, odnosił sukcesy w konkursach na poziomie zaawansowanym z Ulrichem Kirchhoffem. Chociaż ten holsztyński ogier był aktywny głównie w Holandii, 170 jego potomków odnosi sukcesy w skokach przez przeszkody na poziomie zaawansowanym (1,40 m+) w samych Niemczech. Wśród jego 15 licencjonowanych synów znajduje się nasz były ogier Incello.

Matka Donnalina urodziła licencjonowanego Incanto (1,55 m), który został sprzedany za 500 000 euro na aukcji Hetzel, oraz elitarną klacz Je Happy Lina (1,45 m) po Kannan.

Babka Happylina jest matką skoczków pokazowych Oberlina-Deux po Zuidhorn (1,50 m), Pikolina po Zuidhorn (int. S*), która również urodziła Uberlina K po Lux (1,60 m) i Toberlina-Deux po Zuidhorn (1,50 m), której syn Aerolus Sow po Ephebe for Ever odnosi sukcesy w międzynarodowych skokach przez przeszkody na poziomie 1,45M.

Co więcej, z tej linii Oberlina wywodzi się wiele koni odnoszących międzynarodowe sukcesy, między innymi. Tuidam de Tivoli po Guidam (1.60m), Vivolinus po Guidam (1.60m), Umeunig po Untouchable Z (1.60m), Nivolinus po Landwind II (1.60m), Ben B po Kojak (1.60m), Adventure RV po Indorado (1.50m), Laberlina po Amethist (1.50m), Twin Twin RV po Calvados (1.50m), What-Ever po Murano (1. 50m), Vegas des Forets po Orlando van de Heffinck (1.50m), Aidy des Forets po Orlando van de Heffinck (1.45m), Collinus po Nabab de Revê (1.45m), Alolina po Luidam (1.45m), Winston po Emilion (1.45m), Urzelina po Guidam (1.40m), Eberlina po Lexicon (1.40m), London Girl po London (1.40m).

Licencjonowane ogiery z tej linii to Vandamme po Guidam (1,60 m), Utah po Guidam (1,50 m), Zorro po Clinton (1,50 m), Ulinus po Guidam (1,50 m) i Incanto (1,60 m) po Kannan

LICENCJE

oldenburska, hanowerska, związek południowych niemiec, inne stowarzyszenia hodowlane na żądanie.